AZERBEJDŻAN - GRUZJA - ARMENIA

Cena: 12 736 zł / os.

Obliczanie ceny całkowitej ... wait ...
Rezerwuj

Masz pytania do oferty?

Zapytaj o ofertę

Zadzwoń

  • tel. +48 531 532 125
  • Pon - Pt: 10.00 - 17.00 / So: 10.00 - 13.00

Opis:

Kraj
AZERBEJDZAN - GRUZJA - ARMENIA
AZERBEJDŻAN – GRUZJA – ARMENIA


Piękne stolice – Baku, Tbilisi i Erywań. Pałac szachów w Baku. Średniowieczne monastyry. Miasta wykute w skale. Chrześcijańskie świątynie i katedry sprzed ponad 1500 lat. Malownicze krajobrazy i widoki na ośnieżony Kaukaz. Urzekająca „Symfonia Kamieni”. Folklor trzech kaukaskich krajów. Atrakcyjne rękodzieło. Wizyta w fabryce brandy.

Dzień 1

Zbiórka na Lotnisku Chopina w Warszawie, stanowisko odpraw LogosTour. Wylot do Azerbejdżanu.

Dzień 2

BAKU (Azerbejdżan)
Przylot do Baku. Transfer do hotelu. Śniadanie. Spacer po Starym Mieście, w którym zachowały się zabytkowe mury i baszty, a przy wąskich uliczkach stoją malownicze kamienice i niewielkie meczety. Zwiedzanie kompleksu pałacu szachów Szyrwanu (Sirvansahlar Sarayi) z XIV-XV wieku, który położony jest na trzech wznoszących się jeden na drugim dziedzińcach. Budowle kompleksu są pięknie zdobione motywami islamskimi. Centrum miasta wyróżnia się architekturą z okresu słynnej gorączki naftowej z przełomu XIX i XX w. Ogromną i decydującą rolę w zabudowie miasta odegrali polscy architekci. Zwiedzanie Narodowego Muzeum Historycznego mieszczącego się w zabytkowej rezydencji, najbardziej znanego bakijskiego milionera z epoki gorączki naftowej Zeynalabdina Tagiyeva. Bardzo okazałe są udostępnione do zwiedzania prywatne salony. Kolacja.

Dzień 3

BAKU - PÓŁWYSEP ABSZEROŃSKI
Zwiedzanie Półwyspu Abszerońskiego (Abszeron). Przejazd do meczetu w Emircan, jednego z najpiękniejszych meczetów na półwyspie, ufundowanego przez znanego milionera z epoki gorączki naftowej Murtuza Muxtarova. Przejazd trasą wzdłuż pól naftowych do miejscowości Suraxani (Surachany). Wizyta w świątyni Ognia Atsgah. Następnie na trasie – zamek w Mrdkan z XII w. Zwiedzanie mauzoleum Mir Movsum Aga Ziyartgahi w Suvlan, miejsca pielgrzymek i religijnego kultu miejscowej ludności. Następnie postój przy Yanar Dag, jednym z najciekawszych miejsc na Abszeronie i zapewne najbardziej intrygującym. Znajdują się tu naturalne, płonące od wieków ognie, w miejscach ujścia gazu ziemnego na powierzchnię ziemi. Kolacja.

Dzień 4

BAKU - LAHIC - BAKU
Wyjazd z Baku. Zwiedzanie mauzoleum Diri Baba w Mereze z XV w. oraz meczetu Cum w Samaxi z VIII w. Wielki meczet bardzo okazale prezentuje się po zakończonej w 2013 r. gruntownej restauracji. Przejazd do osady Lahic (Lachydż), do której droga wiedzie wzdłuż rzeki Girdimancay (Gyrdymanczaj), płynącej przez głęboki kanion z niezwykłymi formacjami skalnymi. Otoczona ze wszystkich stron wysokimi górami wioska Lahic od wielu wieków słynie z produkcji ręcznie kutych wyrobów miedzianych. Przejazd do pobliskiego Basqal, który na przestrzeni wieków był jednym z głównych ośrodków jedwabnictwa w tym regionie, słynącego z wyrobu tradycyjnych chust. Powrót do Baku. Kolacja.

Dzień 5

BAKU - QOBUSTAN - BAKU
Przejazd do Parku Narodowego Qobustan, wpisanego na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Po drodze meczet Bibi Heybet, posiadający duże znaczenie kultowe. Na terenie parku Qobustan znajdują się znane petroglify. Rysunki Qobustanu to swego rodzaju ilustrowana historia wschodniego Zakaukazia od epoki mezolitu do średniowiecza. Powrót do Baku. Wizyta w Muzeum Dywanów, którego nowy budynek swoją formą przypomina zwinięty w rulon dywan. Oprócz dywanów prezentowane są tu również m.in. tradycyjna odzież i jedwabne chusty, ceramika, wyroby jubilerskie. Następnie spacer po nadbrzeżnej promenadzie, zwanej bulwarem, która jest jedną z największych atrakcji Baku oraz wizyta na bazarze, na którym doskonale widać koloryt tego kraju. Kolacja.

Dzień 6

BAKU - TBILISI (Gruzja)
Rano transfer na lotnisko i przelot do Tbilisi. Zwiedzanie stolicy Gruzji. Na trasie spaceru po starym mieście – świątynia Metechi z XII w. oraz gruzińsko-prawosławna katedra Sioni z VI wieku, gdzie przechowuje się krzyż świętej Nino, dzięki której Gruzja stała się chrześcijańska. Przejście do zabytkowej synagogi i najstarszej w Tbilisi bazyliki – Anchiskhati. Wejście na mury obronne twierdzy Narikala, z których rozciąga się widok na miasto i rzekę Kurę (Mtkvari). Przejście w okolice Abanotubani – tradycyjnych łaźni siarkowych, mieszczących się w piwnicach o orientalnej architekturze. Spacer reprezentacyjną aleją Rustawelego; po drodze były budynek parlamentu, opera, filharmonia oraz liczne sklepy. Kolacja.

Dzień 7

TBILISI - MCCHETA - TBILISI
Przejazd do Mcchety, jednego z najstarszych miast kraju, które przez osiemset lat (III w. p.n.e.-V w. n.e.) było stolicą królestwa gruzińskiego. Od tamtej pory jest religijnym ośrodkiem Gruzji. Tutaj Gruzini przyjęli chrześcijaństwo (w IV w.). Zwiedzanie monastyru Jvari z VI wieku oraz katedry Sweti Cchoweli z XI wieku. Spacer odrestaurowanymi uliczkami miasta. Powrót do Tbilisi. Zwiedzanie Muzeum Narodowego, w którym eksponowane jest Złoto Kolchidy. Kolacja z pokazem folklorystycznym.

Dzień 8

TBILISI - STEPANCMINDA - GUDAURI
Przejazd słynną Gruzińską Drogą Wojenną przez malownicze tereny położone nad rzeką Terek (Tergi). Zwiedzanie twierdzy Ananuri. Następnie przyjazd do Stepancmindy (daw. Kazbegi) otoczonej skalistymi szczytami Wielkiego Kaukazu. Zmiana pojazdu i wjazd samochodami terenowymi na szczyt góry, do zabytkowego kościoła Gergeti z XIV wieku, który stoi na wysokości 2170 m n.p.m. Przy dobrej pogodzie rozciąga się stamtąd widok na Kazbek, jeden z najwyższych szczytów Kaukazu (5047 m n.p.m.). Przejazd na nocleg do Gudauri, słynnego kurortu i ośrodka narciarskiego położonego na wysokości 2200 m n.p.m. Kolacja.

Dzień 9

GUDAURI - UPLISTSIKHE - GORI - ACHALCICHE
Przejazd do Uplistsikhe – pozostałości starożytnego miasta skalnego z VII w. p.n.e. Tu zatrzymywały się karawany podążające Jedwabnym Szlakiem. Krótka przerwa w Gori, gdzie urodził się Józef Stalin i do tej pory stoi jego rodzinny dom. Przejazd do  Achalciche. Jeśli czas pozwoli, wizyta w kompleksie architektonicznym zamku Rabati. Imponująca rozmachem budowla reprezentuje różne style architektoniczne – wewnątrz jej murów można podziwiać meczet, synagogę oraz kościół chrześcijański. Kolacja.

Dzień 10

ACHALCICHE - VARDZIA - ERYWAŃ (Armenia)
Przejazd do Vardzii, unikalnego miasta wykutego w skale w XII wieku. Rozciąga się ono na długości pół kilometra wzdłuż rzeki Kury i jest położone na 19 tarasach-kondygnacjach. Do zwiedzania udostępniono ponad 300 komnat oraz kościół ozdobiony pięknymi, XII-wiecznymi freskami. W kompleksie zachowały się pomieszczenia mieszkalne, niewielkie kaplice, piwnice na wino oraz liczne tunele. Postój przy twierdzy Khertvisi z X wieku. Następnie przekroczenie granicy Gruzji z Armenią w miejscowości Bavra. Po formalnościach granicznych zmiana pojazdu i przewodnika lokalnego. Przejazd do Erywania. Kolacja.

Dzień 11

ERYWAŃ - WAGHARSZAPAT - ZWARTNOC - ERYWAŃ
Zwiedzanie Erywania. Podczas objazdu – centrum sportowe i koncertowe, most Kievyan, aleja Baghramyan, pałac prezydenta, Akademia Nauki, gmach parlamentu, budynek opery, pomnik jadącego na koniu bohatera literackiego Davida z Sassoun, katedra ormiańska św. Grzegorza (St. Gregory the Illuminator Cathedral). Postój przy Cicernakaberd – pomniku upamiętniającego ludobójstwo Ormian przez Turków w 1915 roku. Zejście pod ziemię i zwiedzanie muzeum poświęconego tym wydarzeniom. Przejazd do Wagharszapatu (hist. Eczmiadzyn) i zwiedzanie Eczmiadzynu, rezydencji Katolikosa – najwyższego patriarchy Armenii, katedry z III w. oraz kościoła św. Hripsime. Przejazd do świątyni Zwartnoc z VII w. Powrót do Erywania. Kolacja. Wieczorem spacer od budynku opery na plac Republiki, gdzie w sezonie włączane są grające fontanny.

Dzień 12

ERYWAŃ - GARNI - GEGHARD - ERYWAŃ
Spacer po bazarze Gum, na którym można kupić m.in. kandyzowane owoce i lokalne przyprawy. Zwiedzanie Muzeum Matenadaran, gdzie przechowuje się tysiące bezcennych, starych manuskryptów. Przejazd w góry, do wsi Garni, gdzie znajduje się jedyna pogańska świątynia w Armenii, zbudowana w I wieku n.e. Zjazd do Wąwozu Garni, wśród ścian którego wznoszą się doskonale zachowane formacje skalne z bazaltowych kolumn tzw. „Symfonia Kamieni”. Przejazd do pięknego monastyru chrześcijańskiego w Geghard, wykutego w litej skale wśród gór i pochodzącego z okresu IV-XIII wieku. Powrót do Erywania. Kolacja z koncertem muzyki ludowej.

Dzień 13

ERYWAŃ - KHOR VIRAP - NORAVANK - ERYWAŃ
Wyjazd do jednego z najczęściej odwiedzanych miejsc pielgrzymkowych w kraju – klasztoru Khor Virap, który stoi na tle biblijnej góry Ararat. W tym miejscu, przez kilkanaście lat, więziono świętego Grzegorza Oświeciciela, dzięki któremu chrześcijaństwo stało się religią państwową Armenii. Następnie malowniczy przejazd do Noravank – kompleksu klasztornego, położnego w wąwozie rzeki Arpy. W XIII i XIV w. pełnił on rolę centrum religijnego i kulturowego całej Armenii. Kilkanaście budowli otoczonych urwistymi, pomarańczowo-czerwonymi skałami tworzy wspaniałą scenerię. Powrót do Erywania. Wizyta w fabryce brandy połączona z degustacją. Kolacja.

Dzień 14

Transfer na lotnisko. Wylot do Polski. Przylot do Warszawy.
I RATA

3000 PLN - płatna przy zapisie
II RATA

płatna na 40 dni przed wyjazdem
Cena obejmuje


przeloty międzynarodowe rejsowymi liniami lotniczymi w klasie ekonomicznej,
przejazdy autokarem/mikrobusem, samochodami 4x4 w Kazbegi,
13 noclegów; zakwaterowanie w hotelach 3*/4*, pokoje 2-os., dopłata do pokoju 1-os. 2350 PLN,
12 śniadań, 12 kolacji – w tym

kolacja z pokazem folklorystycznym w Tbilisi,
kolacja z koncertem muzyki ludowej w Erywaniu,


opiekę polskiego pilota,
usługi lokalnych przewodników,
ubezpieczenie Signal Iduna (KL, NNW, bagaż).

UWAGA !


Zgodnie z Warunkami uczestnictwa do ceny imprezy zostanie doliczona składka na TFG - 13 PLN oraz składka na TFP - 13 PLN.
Na 40 dni przed wyjazdem należy złożyć w biurze skan paszportu (strona ze zdjęciem zeskanowana w kolorze w formacie JPG) oraz uiścić opłatę za wizę 180 PLN i za pośrednictwo wizowe 100 PLN. Paszport musi być ważny co najmniej 6 miesięcy od daty zakończenia wycieczki oraz posiadać min. 3 strony wolne.
Na bilety wstępu należy zabrać ze sobą ok. 120 USD.
Na zwyczajowe napiwki sugeruje się przeznaczyć ok. 70 USD.

Uprzejmie informujemy, że więcej informacji o składkach na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Turystyczny Fundusz Pomocowy, dostępnych jest na naszym blogu we wpisie zatytułowanym Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Turystyczny Fundusz Pomocowy


Terminy

07.09 - 20.09.2024, 12430.00 PLN


Galeria:

AZERBEJDŻAN - GRUZJA - ARMENIA/1
AZERBEJDŻAN - GRUZJA - ARMENIA/2
AZERBEJDŻAN - GRUZJA - ARMENIA/3
AZERBEJDŻAN - GRUZJA - ARMENIA/4
AZERBEJDŻAN - GRUZJA - ARMENIA/5
AZERBEJDŻAN - GRUZJA - ARMENIA/6
AZERBEJDŻAN - GRUZJA - ARMENIA/7

Terminy

Wyjazd od
Powrót przed
Transport
Wyjazd z
Wyżywienie
Ilość dni
Dorośli
Dzieci
Proszę czekać ...

Położenie