BELGIA dla koneserów

Cena: 12 010 zł / os.

Obliczanie ceny całkowitej ... wait ...
Rezerwuj

Masz pytania do oferty?

Zapytaj o ofertę

Zadzwoń

  • tel. +48 531 532 125
  • Pon - Pt: 10.00 - 17.00 / So: 10.00 - 13.00

Opis:

Kraj
BELGIA
BELGIA dla Koneserów


Uczta dla koneserów architektury, sztuki niderlandzkiej oraz kuchni belgijskiej. 3 perły średniowiecznej Europy – Brugia, zwana „Wenecją Północy”, tętniąca życiem Gandawa i diamentowa stolica świata, Antwerpia. Malownicze kanały wijące się między średniowiecznymi zabudowaniami, strzeliste gotyckie katedry i muzea, skrywające arcydzieła flamandzkich mistrzów – Boscha, Memlinga czy Rubensa. Degustacje kulinarnych specjałów Belgii – muli, frytek, czekoladowych pralinek oraz niejednego z ponad 300 piw warzonych w tym kraju.

Dzień 1

BRUKSELA – BRUGIA
Zbiórka na Lotnisku Chopina w Warszawie, stanowisko odpraw LogosTour. Wylot do Belgii. Przylot do Brukseli. Transfer mikrobusem do Brugii. Transfer do hotelu w historycznym centrum Brugii, które w całości zostało wpisane na listę światowego dziedzictwa kultury UNESCO. Po lunchu spacer uliczkami miasta i rejs łodzią po kanałach, dzięki którym Brugia nazywana jest flamandzką Wenecją. Starówka Brugii przetrwałą od średniowiecza w niemal niezmienionym stanie, a oglądanie niezliczonych kamienic, kościołów, kamiennych mostów i spichlerzy z perspektywy kanałów jest prawdziwą podróżą w czasie. Wizyta w beginażu. Dziedziniec kompleksu jest spokojnym ogrodem, otoczonym niewielkimi białymi kamieniczkami. Zarówno mieszkańcy, jak i odwiedzający przekraczający bramę beginażu są zobowiązani do zachowania bezwzględnej ciszy, co sprawia, że miejsce to jest oazą skupienia i zadumy, choć znajduje się niemal w centrum gwarnego średniowiecznego miasta. Wizyta w browarze De Halve Maan. Piwo jest narodowym napojem Belgów i w całym kraju działa co najmniej 300 lokalnych browarów, wytwarzających najróżniejsze style piwa według tradycyjnych receptur i technologii. Zwiedzanie browaru z degustacją. Kolacja w restauracji serwującej belgijskie specjalności. Powrót do hotelu malowniczo oświetlonymi uliczkami i zaułkami. Nocleg w Brugii.

Dzień 2

BRUGIA
Wizyta w Bazylice Świętej Krwi, najstarszym kościele Brugii, zbudowanym w XII w. Jest miejscem przechowywania relikwii – rąbka tkaniny, którą Józef z Arymatei miał otrzeć krew z ciała Chrystusa. Zwiedzanie Groeningemuseum, zawierającym m.in. zbiory obrazów wybitnych przedstawicieli prymitywizmu flamandzkiego – van Eycka, Memlinga czy Hieronima Boscha, późniejszych mistrzów barokowych, neoklasycystycznych aż po arcydzieła flamandzkiego ekspresjonizmu. Wielu z tych artystów tworzyło w Brugii, a ich dzieła ozdabiały wnętrza tutejszych świątyń oraz domy brugijskich patrycjuszy. Lunch na słodko – jedną z kulinarnych tutejszych specjalności są gofry z prawdziwą belgijską czekoladą. Spacer wzdłuż kanału przez Rosenhoedkaai (Różane Nabrzeże), najbardziej urokliwy, wręcz ikoniczny zakątek Brugii, przez kamienny mostek Bonifacego do największej brugijskiej katedry, Kościoła Najświętszej Marii Panny. To arcydzieło gotyckiej architektury, z ceglaną wieżą sięgającą 122 m, skrywa liczne dzieła sztuki sakralnej, w tym zjawiskową rzeźbę Michała Anioła – Madonnę z Dzieciątkiem. Następnie wizyta w Gruuthusemuseum, średniowiecznej luksusowej rezydencji brugijskich zamożnych mieszczan, rodziny Gruuthuse. Wejście w progi tego domu, starannie odrestaurowanego po ponad 5 latach prac, pozwala przenieść się w czasie. Wnętrza wyposażone są w oryginalne cenne artefakty i przedmioty życia codziennego od XV do XIX wieku. Kolacja w restauracji serwującej narodowe danie Belgii – świeże mule z frytkami.

Dzień 3

BRUGIA
Po śniadaniu wizyta na najwyższym punkcie widokowym Brugii, Wieży Belfort. Na szczyt wiedzie 366 stopni, ale wspinaczka jest warta wysiłku, bo widok z platformy widokowej pozwala na własne oczy zobaczyć, jak potężnym miastem przed wiekami była Brugia – mury miejskie zamykały obszar 375 ha – to ponad 4 razy więcej niż mury średniowiecznego Krakowa. Wieża Belfort skrywa również 47 dzwonów tworzących karylion. Każdego przedpołudnia, a latem również wieczorem, na głównym placu Brugii, Grote Markt, można wysłuchać koncertu, na który składają się nie tylko partie starych utworów, ale także takie hity, jak Bohemian Rhapsody zespołu The Queen. Wizyta w ratuszu miejskim, w którym znajduje się przepięknie odrestaurowana hala gotycka, będąca niegdyś siedzibą rady miejskiej. Gotyckie drewniane sklepienia sali są unikalne, a ściany porywają malowidła w stylu neogotyku, przedstawiające historię Brugii. Po lunchu zwiedzanie kompleksu średniowiecznego Szpitala Św. Jana – jednego z najstarszych tego typu obiektów Europie. Szpital przyjmował pacjentów od XII do połowy XIX w., a dziś to kolejne miejsce w Brugii, w którym można cofnąć się w czasie i zapoznać się z historią medycyny i ziołolecznictwa, a nawet przekroczyć próg XVIII-wiecznej apteki. Wizyta w browarze De Halve Maan. Piwo jest narodowym napojem Belgów i w całym kraju działa co najmniej 300 lokalnych browarów, wytwarzających najróżniejsze style piwa według tradycyjnych receptur i technologii. Zwiedzanie browaru z degustacją. Powrót na nocleg do hotelu. Kolacja w lokalnej restauracji i powrót do hotelu na nocleg.

Dzień 4

GANDAWA
Po śniadaniu przejazd autokarem do Gandawy. Choć stolica Flandrii Wschodniej ustępuje popularnością Brugii i Antwerpii, każdy kto je odwiedzi szybko przekona się, że prócz niezmierzonego bogactwa architektury, sztuki, doznań kulinarnych i innych atrakcji, Gandawa ma wyjątkową energię, dzięki temu, że jest największym ośrodkiem akademickim w Belgii i jednym z największych w Europie – ponad 10% mieszkańców miasta stanowią studenci. Wizyta w Katedrze Św. Bawona, w którym znajduje się największy skarb miasta – pochodzący z 1432 roku Ołtarz Gandawski, poliptyk tablicowy autorstwa braci van Eycków, przedstawiający Adorację Mistycznego Baranka. Po posiłku spacer po starówce – most św. Michała, malownicze nabrzeża Korelei i Graslei, rynek Groentenmarkt. Oglądanie Groot Vleeshuis, dawnej Wielkiej Hali Rzeźników. Pierwsze wzmianki o tym obiekcie pochodzą z 1251 roku, a jej dzisiejszy wygląd jest efektem przebudowy drewnianej konstrukcji na początku XV w. i do dziś zachował się w niemal niezmienionym na zewnątrz stanie (obecnie hala poddawana jest renowacji). Zwiedzanie Gravensteen, średniowiecznej kamiennej twierdzy z XII w., górującej nad gandawską starówką. Wieczorem kolacja w restauracji serwującej współczesną kuchnię belgijską.

Dzień 5

GANDAWA – ANTWERPIA
Po śniadaniu dalsze zwiedzanie miasta – na trasie m. in. późnogotycki kościół Św. Mikołaja, wieża Belfort i gotycko-renensansowy ratusz miejski, Werregarenstraatje – największa galeria graffiti i street-artu. Przejazd autokarem do Antwerpii. Wizyta na jednej z najpiękniejszych w Europie stacji kolejowych – Antwerpen Centraal. Przejście do hotelu na lunch, a następnie spacer po centrum. Ten zbudowany w 1905 roku w stylu neobarokowym dworzec, ze względu na swoją spektakularną architekturę, zwany jest również „Katedrą Kolejową”. Hol dworca przypomina salę balową pałacu, a hala peronowa, rozciągnięta na 185 metrów, jest przykryta wysoką na 44 metry kopułą ze stali i szkła. Ulice Antwerpii wręcz zapierają dech w piersiach monumentalnością budynków i bogactwem detali architektonicznych. Przez wieki miasto było centrum europejskiego handlu, dzięki czemu płynęły tu bogactwa całego świata. Sercem Antwerpii jest Rynek – Grote Markt, otoczony koronkowymi kamienicami. Nad placem góruje wspaniały renesansowy ratusz oraz 125-metrowa, strzelista wieża katedry. Antwerpia, jest również drugim co do wielkości portem morskim w Europie, dzięki czemu spróbować tu można najlepszych przysmaków z niemal każdego zakątka globu. Wizyta w największym na świecie interaktywnym muzeum czekolady Choconation, które pokazuje drogę od ziarna kakaowca na plantacji po przepyszne wyroby z belgijskiej czekolady. Kolacja w restauracji. Powrót na nocleg do hotelu.

Dzień 6

ANTWERPIA
Zwiedzanie Katedry Najświętszej Marii Panny. Budowa tej monumentalnej bazyliki trwała aż 200 lat i nigdy nie została ukończona, dlatego jej fasadę wieńczy tylko jedna, a nie dwie wieże, jak planował architekt. Mimo to jest największym kościołem gotyckim w Belgii, a jej wnętrze zachwyca swoją przestronnością oraz bogactwem wyposażenia, w tym arcydziełami Petera Paula Rubensa, który w Antwerpii żył i tworzył. Następnie rejs po rzece Skaldzie, który zabiera nas aż do samego portu. Daje również możliwość podziwiania miasta z zupełnie innej perspektywy – wraz z oddalaniem się od starówki, stare budowle usytuowane nad brzegiem ustępują miejsca współczesnym ikonom architektury, takim jak Musem aan de Stroom (MAS) czy przebudowana przez słynną architektkę Zahę Hadid siedziba władz portowych. Port zajmuje powierzchnię ponad 12 tys. hektarów, zatrudnia ponad 150 tys, osób i każdego roku przeładowuje niemal 300 mln ton towarów. Lunch na statku. Po zejściu na ląd wizyta w Muzeum Diamentów, gdzie można obejrzeć liczne dzieła sztuki jubilerskiej od XV w. do współczesności. Antwerpia zwana jest „diamentową stolicą” – aż 80% światowego handlu surowymi diamentami przechodzi przez to miasto. Wieczorem kolacja pożegnalna.

Dzień 7

ANTWERPIA – BRUKSELA
Wizyta w niedawno odrestarowanym po wieloletnim remoncie Królewskim Muzeum Sztuk Pięknych, w którego zbiorach znajduje się jedna z największych kolekcji obrazów mistrza Rubensa. Około południa czas wolny. Czas na lunch i do spacer po najsłynniejszej ulicy handlowej Antwerpii – Meir, gdzie znajduje się m. in. luksusowy dom handlowy Staadfeestzal – dawna sala balowa, w której niegdyś odbywały się najwspanialsze bankiety i bale śmietanki towarzyskiej Antwerpii. Liczne uliczki w dzielnicy handlowej kryją butiki znanych marek oraz młodych i mniej znanych projektantów mody, jubilerów, sklepy z belgijskimi pralinami i wiele innych. Niedaleko Meir mieści się kolejna atrakcja Antwerpii – Dom Rubensa, który obecnie można oglądać jedynie z zewnątrz ze względu na renowację. Po południu wyjazd pociągiem ekspresowym na lotnisko w Brukseli. Wylot do Polski. Przylot do Warszawy.
I RATA

2500 PLN płatna przy zapisie
II RATA

płatna na 40 dni przed wyjazdem
Cena obejmuje


przeloty międzynarodowe rejsowymi liniami lotniczymi w klasie ekonomicznej,
przejazd pociągiem ekspresowym w I klasie na trasie Antwerpia-Bruksela,
przejazdy klimatyzowanym autokarem/mikrobusem,
6 noclegów hotelach 4, dopłata do pokoju 1-os. 2150 PLN,,
6 śniadań, 6 lunchów, 6 kolacji, 
bilety wstępu do wymienionych w programie obiektów,
rejs łódką po kanałach,
rejs statkiem po rzece Skalda,
degustacje wymienione w programie,
podatki lokalne,
opiekę polskiego pilota,
ubezpieczenie Signal Iduna (KL, NNW, bagaż, OC).

UWAGA !


Zgodnie z Warunkami uczestnictwa do ceny imprezy zostanie doliczona składka na TFG – 13 PLN oraz składka na TFP – 13 PLN.
Na zwyczajowe napiwki sugeruje się przeznaczyć ok. 50 EUR.

Uprzejmie informujemy, że więcej informacji o składkach na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Turystyczny Fundusz Pomocowy, dostępnych jest na naszym blogu we wpisie zatytułowanym Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Turystyczny Fundusz Pomocowy


Terminy

01.07 - 07.07.2024, 11990.00 PLN
12.08 - 18.08.2024, 11990.00 PLN


Galeria:

BELGIA dla koneserów/1
BELGIA dla koneserów/2
BELGIA dla koneserów/3
BELGIA dla koneserów/4
BELGIA dla koneserów/5
BELGIA dla koneserów/6
BELGIA dla koneserów/7
BELGIA dla koneserów/8
BELGIA dla koneserów/9

Terminy

Wyjazd od
Powrót przed
Transport
Wyjazd z
Wyżywienie
Ilość dni
Dorośli
Dzieci
Proszę czekać ...

Położenie