KARAIBY (+ Kanał Panamski) – rejs

Cena: 19 076 zł / os.

Obliczanie ceny całkowitej ... wait ...
Rezerwuj

Masz pytania do oferty?

Zapytaj o ofertę

Zadzwoń

  • tel. +48 531 532 125
  • Pon - Pt: 10.00 - 17.00 / So: 10.00 - 13.00

Opis:

Kraj
USA
KARAIBY (+Kanał Panamski) – rejs


Niezapomniane wakacje na Karaibach. Cudowny odpoczynek i relaks na pokładzie luksusowego statku wycieczkowego. Słońce i ciepłe morze. Muzyka reggae i kolonialna zabudowa karaibskich miasteczek. Filiżanka kawy w Kolumbii i aloesowe spa na Arubie. Podziwianie cudu techniki, niezwykłego Kanału Panamskiego. Wiecznie zielony las deszczowy i bajecznie kolorowe ptaki. Jedna z najpiękniejszych raf koralowych świata.

Dzień 1

FORT LAUDERDALE (USA, Floryda)
Zbiórka na lotnisku Chopina w Warszawie, stanowisko odpraw LogosTour. Wylot do USA. Transfer do hotelu w Fort Lauderdale.

Dzień 2

FORT LAUDERDALE
Transfer do portu. Zaokrętowanie na luksusowy statek wycieczkowy. Rozpoczęcie rejsu po Morzu Karaibskim stanowiącym część Oceanu Atlantyckiego położoną między kontynentami obu Ameryk, odgrodzoną od otwartych wód oceanicznych pasem Małych i Wielkich Antyli. Karaiby odkryte przez Krzysztofa Kolumba w 1492 roku zostały szybko skolonizowane przez mocarstwa europejskie. Niektóre wyspy nadal stanowią terytoria zamorskie Wielkiej Brytanii, Francji i Królestwa Niderlandów. Ze względu na różne pochodzenie geologiczne oraz odmienną historię karaibskie wyspy są zróżnicowane przyrodniczo i kulturowo.

Dzień 3 - 4

NA MORZU KARAIBSKIM
Przez dwa kolejne dni statek nie zawija do żadnego portu. Trasa rejsu wiedzie wschodnią granicą Morza Karaibskiego. Czas na odpoczynek i relaks oraz korzystanie z atrakcji wycieczkowca.  Na kilkunastu pokładach znajduje się kilka restauracji i barów, w których serwowane są posiłki i z których można korzystać do późnych godzin wieczornych. Statek oferuje taras słoneczny z leżakami do opalania oraz kompleks basenów i salę fitness oraz centrum spa (zabiegi dodatkowo płatne). Do licznych rozrywek, które proponuje statek, należą między innymi kasyno oraz kino pod gwiazdami i teatr. Codziennie odbywają się przedstawienia i animacje umilające czas rejsu. Wieczór można spędzić przy muzyce w jednym z nocnych klubów lub dyskotece. Pasażerowie mogą również korzystać z kafejki internetowej (dodatkowo płatna) oraz biblioteki. Wieczorem warto wyjść na pokład, by podziwiać zachód słońca, a potem rozgwieżdżone niebo. Dwudniowy relaks pozwoli zebrać siły na kolejne, pełne wrażeń dni.

Dzień 5

WYSPA ARUBA (terytorium zależne Królestwa Niderlandów)
Przypłynięcie na Arubę, niewielką wyspę pochodzenia wulkanicznego, będącą częścią archipelagu Małych Antyli, stanowiącą autonomiczne państwo wchodzące w skład Królestwa Niderlandów. Aruba leży w odległości zaledwie 24 km od wybrzeża Wenezueli i jest jednym z najatrakcyjniejszych celów wakacyjnych podróży ze względu na porośnięte drzewami palmowymi piękne piaszczyste plaże. Symbolem wyspy jest drzewo divi-divi, które w wyniku działania wiatrów często przybiera niezwykłe formy. Oprócz turystyki podstawą gospodarki Aruby jest uprawa aloesu. Warto kupić lokalne aloesowe kosmetyki. W stolicy wyspy – Oranjestad znajdują się interesujące przykłady zabudowy kolonialnej. Wypoczynek na plaży lub udział w wycieczce fakultatywnej po wyspie. Powrót na statek. Dalszy rejs.

Dzień 6

CURACAO (terytorium zależne Królestwa Niderlandów)
Przypłynięcie na wyspę Curacao, której stolica Willemstad nazywana jest Małym Amsterdamem. Miasteczko wpisane zostało na listę światowego dziedzictwa kultury UNESCO z uwagi na zabytkową Starówkę i port. Z wyspą kojarzony jest słynny likier o tej samej nazwie. Wytwarzany jest ze skórek gorzkich pomarańczy, które niegdyś uprawiano na wyspie. Curacao zachwyca pięknymi krajobrazami i rajskimi plażami. Czas na wypoczynek na plaży lub udział w wycieczce fakultatywnej. Powrót na statek. Dalszy rejs.

Dzień 7

NA MORZU
Czas na relaks i wypoczynek oraz korzystanie z atrakcji statku.

Dzień 8

CARTAGENA DE INDIAS (Kolumbia)
Przypłynięcie do portu w kolumbijskiej Cartagenie de Indias, która urzeka romantyczną, kolonialną architekturą. Spacer wąskimi uliczkami Starego Miasta, uważanego za najpiękniejsze w regionie Karaibów. Cartagena de Indias była w epoce kolonialnej głównym portem przeładunkowym złota i centrum handlu niewolnikami. Starówka otoczona jest wielokilometrowym murem pełniącym dziś funkcję tarasu widokowego. Warto udać się na słynną plażę Bocagrande, po której spacerują palenqueras, czyli ubrane w tradycyjne stroje czarnoskóre potomkinie niewolników z koszami pełnymi tropikalnych owoców na głowach. Koniecznie trzeba przysiąść w lokalnym barze i skosztować tradycyjnych kolumbijskich napoi - kokosowej lemoniady i tinto, czyli oryginalnej kolumbijskiej kawy. Powrót na statek. Dalszy rejs w kierunku Panamy.

Dzień 9

JEZIORO GATUN (Kanał Panamski, Panama)
Częściowa przeprawa Kanałem Panamskim, którego budowa na początku XX w. znacznie skróciła drogę z Oceanu Atlantyckiego na Pacyfik. Długość kanału wynosi prawie 82 km. Rocznie przepływa tędy ponad 15 tysięcy statków. Płynąc od strony Morza Karaibskiego statek najpierw pokonuje 11,3 km na poziomie zwierciadła wód morskich a następnie dzięki systemowi trzech Śluz Gatuńskich jest podnoszony na wysokość 25,9 m n.p.m. - poziom sztucznego jeziora Gatun. Pasażerowie mogą obserwować przeprawę przez kolejne śluzy z pokładu statku. Rejs przez Kanał Panamski to okazja zarówno do podziwiania wspaniałego cudu techniki, jakim jest sama konstrukcja kanału, ale również niezwykłej tropikalnej przyrody. Po zacumowaniu statku na Jeziorze Gatun udział w wycieczce autokarowej do położonej nad Oceanem Spokojnym Panama City, stolicy Panamy. W programie spacer przez historyczne centrum Casco Viejo, w którym zachowały się architektoniczne pamiątki z czasów kolonialnych. Powrót na statek. Rejs w kierunku północnym do Kostaryki.

Dzień 10

LIMON (Kostaryka)
Przypłynięcie do portu w Limon w Kostaryce. W pobliżu miasta znajduje się wyjątkowy Park Narodowy Tortuguero, obejmujący tereny leśne i namorzyny nad kanałami Tortuguero. Powstał dla ochrony żółwi morskich, które od lipca do października składają tu swoje jaja. Żyją w nim również aligatory, iguany, krowy morskie oraz leniwce. Park jest całkowicie pozbawiony dróg kołowych, a transport odbywa się za pomocą długich, motorowych czółen. Udział w wycieczkach fakultatywnych da możliwość obserwacji z bliska niezwykle bogatego świata przyrody, w tym bajecznie kolorowych ptaków, takich jak ary i tukany, które są symbolami tego regionu. Powrót na statek. Dalszy rejs w kierunku archipelagu Kajmanów.

Dzień 11

NA MORZU
Czas na relaks i korzystanie z atrakcji statku.

Dzień 12

GRAND CAYMAN (terytorium zależne Wielkiej Brytanii)
Przypłynięcie na wyspę Wielki Kajman. Archipelag Kajmanów to terytorium zamorskie Wielkiej Brytanii, na które składają się trzy wyspy położone niemal w centrum regionu Karaibów. Wielki Kajman jest największą z nich. Tu znajduje się stolica kraju, George Town oraz jedna z najpiękniejszych karaibskich plaż – Seven Mile Beach, pokryta drobnym piaskiem i opadająca łagodnie ku płytkiej zatoce West Bay. Rozciągająca się wokół wysp rafa koralowa uważana jest za jedną z najbogatszych i najpiękniejszych na świecie. Miejsce to nazywane jest podwodną stolicą Karaibów. Jedną z największych atrakcji jest Stingray City, gdzie nurkujący w płytkich wodach zatoki North Sound mają możliwość głaskać olbrzymie płaszczki, które przyjaźnie podpływają do człowieka. Kontakt z nimi to niezapomniane przeżycie. Wartą odwiedzenia jest również farma żółwi, gdzie zobaczyć można zagrożone wyginięciem olbrzymie żółwie szylkretowe, kiedyś często spotykane u wybrzeży Kajmanów. Poznanie atrakcji Wielkiego Kajmana jest możliwe podczas wycieczek fakultatywnych, a ponadto wyspa to doskonałe miejsce na wypoczynek na „rajskiej” plaży i snorkeling. Po południu powrót na statek i wypłynięcie w kierunku Florydy.

Dzień 13

NA MORZU
Czas na wypoczynek, relaks i korzystanie z atrakcji statku.

Dzień 14

FORT LAUDERDALE (USA, Floryda)
Przypłynięcie do Fort Lauderdale (Floryda). Zakończenie rejsu. Transfer na lotnisko. Wylot do Europy.

Dzień 15

Przylot do Warszawy.
I RATA

3000 PLN - płatna przy zapisie
II RATA

płatna na 90 dni przed wyjazdem
Cena obejmuje


przeloty międzynarodowe rejsowymi liniami lotniczymi w klasie ekonomicznej,
transfery lotnisko – hotel – port; port – lotnisko,
rejs luksusowym statkiem wycieczkowym (standard 4,5*), 
13 noclegów (w tym 12 noclegów na statku, 1 nocleg w hotelu); zakwaterowanie w kabinie 2-os. wewnętrznej (bez okna). W kabinie znajdują się dwa pojedyncze łóżka lub jedno podwójne, telewizor, radio, telefon, lodówka, sejf. Łazienka wyposażona jest w umywalkę, WC, prysznic. Kabiny zewnętrzne (z oknem lub balkonem) oraz luksusowe apartamenty dostępne są za dopłatą. W Fort Lauderdale zakwaterowanie w hotelu 3*, pokoje 2-os. Dopłata do kabiny 1-os. wewnętrznej oraz do pokoju 1-os. w hotelu 5700 PLN. 
12 śniadań, 12 obiadów, 12 kolacji, podczas rejsu - przekąski między posiłkami, napoje – kawa, herbata, woda stołowa i sok do śniadań,
serwis bagażowy podczas wejścia i zejścia ze statku,
24-godzinny serwis kabinowy,
korzystanie z urządzeń sportowo – rekreacyjnych na pokładzie statku (baseny, jacuzzi, boiska sportowe),
udział w imprezach rozrywkowych organizowanych na statku (przedstawienia w teatrze, koncerty, dyskoteka, pokazy, animacje),
opłaty portowe,
opiekę polskiego pilota,
ubezpieczenie Signal Iduna (KL, NNW, bagaż).

UWAGA !


Zgodnie z Warunkami uczestnictwa do ceny imprezy zostanie doliczona składka na TFG - 13 PLN oraz składka na TFP - 13 PLN.
Najpóźniej na 45 dni przed wyjazdem wymagane jest przekazanie do biura skanu paszportu (strona ze zdjęciem) oraz skan zezwolenia na wjazd do USA (ESTA) lub skan wizy amerykańskiej (promesy wizowej). Paszport powinien być ważny co najmniej 6 miesięcy od daty powrotu i zawierać min. 2 strony wolne.
Do wjazdu na terytorium USA wymagany jest dokument ESTA lub wiza. Od 11 listopada 2019 r. obywatele polscy mogą podróżować do USA w celach turystycznych na okres do 90 dni bez wiz, po uzyskaniu zezwolenia wjazdu za pośrednictwem Elektronicznego Systemu Autoryzacji Podróży (ESTA). 
Pełne informacje na temat Programu Ruchu Bezwizowego (w tym systemu ESTA) są dostępne na stronie internetowej amerykańskiego Urzędu Celnego i Ochrony Granic pod adresem https
//esta.cbp.dhs.gov oraz na stronie internetowej Departamentu Stanu USA pod adresem http://travel.state.gov.
Uczestnicy wycieczki mogą starać się o zezwolenie ESTA we własnym zakresie lub za pośrednictwem biura LogosTour (opłata za zezwolenie 100 PLN i opłata za pośrednictwo 150 PLN). W przypadku korzystania z pośrednictwa najpóźniej na 2 miesiące przed rozpoczęciem wycieczki należy złożyć wypełniony formularz, z którego dane posłużą do wypełnienia wniosku w Elektronicznym Systemie Autoryzacji Podróży (ESTA) oraz skan paszportu (strona ze zdjęciem, wymagany paszport biometryczny).
Osoby, którym np. w przeszłości odmówiono wiz oraz które były w Iranie, Iraku, Libii, Korei Północnej, Somalii, Sudanie, Syrii lub Jemenie w dniu 1 marca 2011r. lub później jak również osoby, które były na Kubie po 11 stycznia 2021 r. (bez względu na to czy w obecnym paszporcie lub już nieważnym ślad takiej wizyty jest/był) nie otrzymają zezwolenia ESTA. W takich przypadkach należy się ubiegać o wizę we właściwym konsulacie lub ambasadzie USA
Uczestnicy wycieczki, których nie obejmuje ruch bezwizowy, mogą starać się o wizę za pośrednictwem biura LogosTour. Najpóźniej na 2 miesiące przed rozpoczęciem wycieczki należy złożyć formularze wizowe, z których dane posłużą do uzupełnienia wniosku elektronicznego, skan paszportu oraz skan kolorowego zdjęcia zgodnego z wymaganiami ambasady USA. Orientacyjna cena wizy wynosi około 790 PLN. Opłata za pośrednictwo wizowe – 250 PLN. Szczegóły w biurze. Paszport powinien być ważny co najmniej 6 miesięcy od daty powrotu i posiadać min. 2 strony wolne. 
Niezależnie od posiadania wizy (promesy wizowej) lub ESTA ostateczna decyzja o wpuszczeniu na terytorium Stanów Zjednoczonych leży w kompetencjach amerykańskiego urzędnika służby imigracyjnej na przejściu granicznym.
Koszty pośrednictwa wizowego/ESTA oraz opłaty wizowe/ESTA są bezzwrotne.
W przypadku otrzymania odmowy wizy/ESTA i rezygnacji z wyjazdu – potrącenie wg Warunków Uczestnictwa. 
Cena nie zawiera napojów alkoholowych, gazowanych, wody mineralnej oraz innych napojów zamawianych w restauracjach i barach (do zakupów w barach doliczane jest 18% podatku). 
Cena nie zawiera posiłków w hotelu w Ft. Lauderdale.
Cena nie zawiera wycieczek fakultatywnych rozpoczynających się w portach (ceny od 60 USD do 200 USD za każdą). Trasy wycieczek uzależnione są od czasu postoju statku w danym porcie. Opis programu zawiera propozycje atrakcji turystycznych w danym miejscu. Program wycieczki fakultatywnej organizowanej dla grupy na miejscu nie zawsze obejmuje wszystkie wymienione atrakcje.
Na obowiązkowe napiwki dla załogi statku podczas rejsu należy przeznaczyć ok. 195 USD, dla lokalnych przewodników oraz pozostałej obsługi ok. 50 USD.
Sugerujemy wykupienie dodatkowego ubezpieczenia od rezygnacji z wycieczki.

Uprzejmie informujemy, że więcej informacji o składkach na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Turystyczny Fundusz Pomocowy, dostępnych jest na naszym blogu we wpisie zatytułowanym Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Turystyczny Fundusz Pomocowy


Terminy

11.11 - 25.11.2024, 19050.00 PLN


Galeria:

KARAIBY (+ Kanał Panamski) – rejs/1
KARAIBY (+ Kanał Panamski) – rejs/2
KARAIBY (+ Kanał Panamski) – rejs/3
KARAIBY (+ Kanał Panamski) – rejs/4
KARAIBY (+ Kanał Panamski) – rejs/5
KARAIBY (+ Kanał Panamski) – rejs/6
KARAIBY (+ Kanał Panamski) – rejs/7
KARAIBY (+ Kanał Panamski) – rejs/8
KARAIBY (+ Kanał Panamski) – rejs/9
KARAIBY (+ Kanał Panamski) – rejs/10

Terminy

Wyjazd od
Powrót przed
Transport
Wyjazd z
Wyżywienie
Ilość dni
Dorośli
Dzieci
Proszę czekać ...

Położenie